Friday, 14 December 2012

موفقیت یک ایرانی در انتخابات دانشجویی دانشگاه پلی تکنیک


رای نخست در هر دو جایگاه 

برگزاری انتخابات دانشجویی در دانشگاه پلی تکنیک اتفاق بسیار مهم و تاثیرگذاری بود که در شماره پیشین به اختصار توضیحاتی در این رابطه داده شد. یکی از نکات قابل توجه در این انتخابات حضور سه کاندیدای غیر ایتالیایی (بر اساس اطلاعاتی که در اختیار داریم) بود که دو نفر از آنها ایرانی بودند. سیامک آرام و حمیدرضا علیان دانشجویان مقطع دکترا در دانشگاه پلی تکنیک، دو ایرانی حاضر در این انتخابات بودند و در جریان روند انتخابات علیرغم حضور رقبای ایتالیایی برای پیروزی حضور یافتند و خوشبختانه سیامک آرام در دو سمت Academic Senate و Graduate School که کاندید شده بود موفق به کسب اکثریت آرا شد 
سیامک آرام و حمیدرضا علیان در کنار دو ایتالیایی لیستی مشترک و جدید را با عنوان Dottorandi per il Politecnico تاسیس کرده بودند و در فاصله زمانی کوتاهی تا انتخابات و بدون پشتیبانی و بودجه اقدام وارد عرصه رقابت ها انتخاباتی شدند. ارسال نامه ای از سوی رییس دانشگاه پلی تکنیک برای شرکت در این انتخابات پس از ۵ سال و بازتاب خبری این انتخابات در مطبوعات ایتالیا از جمله مواردی است که نشان از اهمیت این انتخابات داشت. حضور یک ایرانی در تصمیم سازی های کلان دانشگاه، هم برای ایرانیان و هم برای دانشجویان غیر ایتالیایی زبان دانشگاه، حاوی دست آوردهای مفیدی در آینده خواهد بود. این نخستین بار است که ایرانیان در انتخاباتی در این دانشگاه حضور می یابند و نیز موفقیت کسب می کنند. 
نشریه ضمن تبریک به ایشان و تمامی دوستان دانشجوی ایرانی، امیدوار است این موفقیت، سرآغازی برای حضور پررنگ تر ایرانیان در عرصه های مفید و تاثیر گذار دیگر در این شهر باشد. 
همچنین قدردانی از دیگر نامزد ایرانی که تلاش کرد و با حضورش نام ایرانیان را در سطح دانشگاه مطرح کرد.